تبلیغات
  - تشییع شهید پس از 30سال+تصاویر

 

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

جبهه جهادگران مجازی سجاده نشینان ره عشق
جعبه حدیث

موضوع: زندگی نامه شهدا -عكس شهدا -
پیكر شهید «قاسم درآهكی» همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در میان میان حزن و اندوه دستان مردم شهید پرور آبادان تشییع شد.

پیكر شهید «قاسم درآهكی» همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در میان میان حزن و اندوه دستان مردم شهید پرور آبادان تشییع شد.

پیكر این شهید هشت سال دفاع مقدس برای آرمیدن در آغوش خاك به شهرستان آبادان منتقل شد.رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آبادان گفت: باتوجه به اینكه این شهید بزرگوار ارتشی بوده است، پرسنل ارتش نیز در این آیین حضوری چشمگیر داشتند.

تشییع پیكر این شهید از مقابل درب بنیاد شهید و امور ایثارگران آبادان تا گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.روز گذشته نیز مردم شهید‌‌پرور اهواز با پیکر شهید قاسم درآهكی وداع کردند.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، گروهبان شهید ‌«قاسم درآهكی» متولد 1336 آبادان است. وی از نیروهای گردان 151 دژ خرمشهر از لشكر 92 زرهی خوزستان بوده كه به همراه دو تن از همزرمان خود، در دومین روز تهاجم رژیم بعثی به خاك كشور در منطقه عملیاتی كوشك (طلائیه) به درجه رفیع شهادت رسید و پیكر مطهرش مفقود شده بود.
پیكر مطهر این شهید والامقام به همراه دو همرزمش پس از 30 سال در منطقه عملیاتی كوشك از عمق 80 سانتی متری زمین هنگام خاكبرداری از زمین كاملا مسطح در روزهای پایانی سال 89، توسط كمیته جستجوی مفقودین ستاد فرماندهی كل نیروهای مسلح كشف شده است.

این شهید به همراه دو تن از همرزمانش در اول مهر ماه 1359 یعنی در روز دوم جنگ به شهادت رسیده‌اند كه جمعی از لشگر 92 ارتش جمهوری اسلامی ایران هستند كه در شرایط دشوار روزهای نخستین جنگ تحمیلی به مصاف دشمن بعثی رفته بودند.

وسایل همراه شهید قاسم درآهكی:
تابناک


نوشته شده در چهارشنبه 31 فروردین 1390 توسط سجـــــــــــــــاده نشین
مقام معظم رهبری

درباره سایت
آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin